اولین جشنواره ملی صنعت سلامت محور

 

با توجه به محوریت “سلامت در همه سیاست‌ها” که مورد تأکید (سازمان جهانی بهداشت) قرار گرفته است و به منظور اجرای اصل ۱۱۰ قانون اساسی و تحقق سیاستهای کلی حوزه سلامت درمورد ارائه خدمات آموزش سلامت مبتنی بر اصول و ارزش های انسانی و اسلامی) ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری (و با توجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت و ضرورت توجه جدی به ارتقای سلامت، لزوم مشارکت فعالانه سازمانهای دولتی و غیر دولتی و مردم نهاد در اجرای برنامه های مدون توانمند سازی جهت افزایش ظرفیت جامعه برای مدیریت سلامت خود، جشنواره صنعت سلامت محور در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید. 

 

صنایع هدف

⦁ صنایع غذایی سلامت محور  ⦁ صنایع دارویی سلامت محور ⦁ صنایع آرایشی و زیبایی سلامت محور ⦁ مراکز درمانی و بیمارستان ها ی سلامت محور ⦁ صنایع تجهیزات پزشکی سلامت محور  ⦁ صنایع حمل و نقل سلامت محور ⦁ صنایع ورزشی سلامت محور ⦁ خدمات بهداشتی و درمانی سلامت محور ⦁ صنعت گردشگری سلامت محور ⦁ و سایر صنایع وابسته اهداف و محورها: ⦁ معرفی جدیدترین دستاوردها و استانداردهای جهانی در تولید محصول سالم و ارگانیک ⦁ ارتقا سطح آگاهی، نگرش و رفتارهای سلامت محور ⦁ آموزش و آگاه سازی تولیدکنندگان و ارائه کنندگان خدمات در عرصه بهداشت و سلامت ⦁ بررسی نقش مدیریت مجموعه ها در مدیریت بهینه بهداشت و سلامت ⦁ تشویق و ترغیب مصرف کنندگان به مصرف کالای استاندارد و غیرقاچاق ⦁ ایجاد فضایی جهت تبادل ایده ها، مفاهیم، تکنیک ها و برنامه های کاربردی حوزه محصولات و خدمات ⦁ تبیین استاندارد، معیار و کیفیت در حوزه خدمات درمانی و صنایع وابسته ⦁ توسعه و بهبود کمی و کیفی محصولات و خدمات سلامت محور در بازارهای بین الملل ⦁ روش های نوین پایش کیفیت محصولات دارویی، آرایشی و بهداشتی ⦁ افزایش بهره وری صنایع و خدمات بادست یابی به استانداردهای بین المللی ⦁ نقش صنایع بسته بندی و توزیع در ارائه محصولات و خدمات سلامت محور

 

فراخوان عکس جشنواره صنعت سلامت

⦁ هر مجموعه می تواند تنها سه تصویررا ارسال نماید. ⦁ سه اثر راه یافته به جشنواره در سالن اصلی به نمایش و جوایز نفیسی به آثار برگزیده اهدا می گردد. ⦁ تمامی تصاویر ارسالی در روز مراسم و همچنین در سایت جشنواره نمایش داده می شود. ⦁ مهلت ارسال تصاویر تا پایان اسفندماه ۱۳۹۵ می باشد. ⦁ تصاویر غیر مرتبط به بخش مسابقه راه نخواهد یافت.  علاقه مندان می توانند آثار خود را با فرمتJPG  و دقت تصویرDPI300 وRGB به آدرس ایمیل    healt.industry.photo@gmail.com ارسال نمایید. نام گذاری اثر-شماره یا نام اثر-تلفن-نام هنرمند و یا شرکت به این صورت می باشد. برنامه های کاربردی ویژه بنگاه های اقتصادی : ⦁ سخنرانی مقامات عالی دولتی جهت اعلام اقدامات و خط مشی دولت در این خصوص ⦁ فراخوان عکس سلامت ( بررسی ، معرفی و پخش تیزر های برتر در حوزه سلامت ) ⦁ اعلام و انتشار دستاوردهای حوزه سلامت توسط نشریات برجسته کشور ⦁ ارائه تجربیات و تعاملات موفق مدیران عالی کشور در این بخش ⦁ بیانیه پایانی مراسم جهت ارائه به مجلس شورای اسلامی تاریخ و محل برگزاری : روز دوشنبه –  مورخ ۲۸/۰۱/۹۶ (تهران، مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی)

 

اعضای کمیته علمی

 • جناب آقای دکتر هرمز سنایی نسب: عضو هیئت علمی دانشگاه بقیه الله
 • ​جناب آقای حمید الله وردی پور: ریاست محترم دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تبریز
 • ​جناب آقای دکتر ایرج ضاربان: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران شهر
 • ​جناب آقای دکتر سپهری: عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس
 • جناب آقای دکتر علیرضا اولیایی منش: مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت
 • جناب آقای دکتر شهرام رفیعی فر: مدیرکل دفتر آموزش و ارتقا سلامت وزارت بهداشت
 • سرکار خانم دکتر فرشته ترابی: سرپرست گروه ارزیابی فناوری سلامت وزارت بهداشت
 • جناب آقای علیرضا حبیبی: مدیر غذا معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران

 

شورای سیاستگذاری

 • جناب آقای دکتر محمد حسین تقدیسی: ریاست انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران (ریاست شورا)
 • جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان: نائب رئیس وقت مجلس شورای اسلامی
 • جناب آقای دکتر مصطفی قائمی: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری ریاست جمهوری و ریاست انستیتو پاستور ایران
 • جناب آقای دکتر سید رضا مجد زاده: ریاست موسسه ملی تحقیقات سلامت وزارت بهداشت
 • جناب آقای دکتر محمد مهدی سپهری: مشاور وقت سازمان ملی بهره وری
 • جناب آقای دکتر محمد کمالی: نائب رئیس وقت انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ایران
 • سرکار خانم سمانه زمانی: ریاست وقت  اداره کل سلامت شهرداری تهران
 • جناب آقای دکتر محمدرضا اسد: مدیرکل وقت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان